Žít své vyšší poslání (3/5)

14. června 2013 v 9:40 | Ariella |  Žít s radostí
Život nemusí být těžký.

Můžete si tvořit radost zjemněním své energie. Co chci říci "zjemněním"? Kdykoliv se na vás lidé zlobí, můžete sami lehce sklouznout ke zlobě nebo tvrdosti. Anebo se můžete natolik zjemnit, že se na ně podíváte s hlubokým soucítěním. Tím oddělíte své energie na osobnostní úrovni a spojíte se v srdci.

Mnozí z vás si myslíte, že potřebujete ovládat a kontrolovat svou energii pevnou vůlí. Žijete-li ve vyšším poslání, budete žít v harmonii se svou energií, aniž byste ji museli kontrolovat. Konkrétně to znamená, že nebudete trávit (dokonce ani v mysli) žádný čas rozhodováním se nebo vstupováním do situací, které vám nepřinášejí radost. A ještě jednou: znít svým tónem, zpívat si jej, je cesta, jak se vracet zpět do svého centra. Všimněte si, jak se tím osvobodí a rozjasní vaše mysl. Čím více si budete zpívat svůj tón, tím snadněji najdete ten pravý, který bude v harmonii s vaší bytostí. Takovou věc vás nemůže nikdo naučit, svůj tón si pro sebe musíte objevit sami. Je to radostný, příjemný a míruplný tón či zvuk, který vám vždycky udělá dobře.

Před svým narozením jste si vybrali energie, které v sobě budete rozvíjet, aniž byste si předem určili jak. Vše, co prožíváte - kariéry, které si vybíráte, i lidé, které si přitahujete - to je zkrátka jen důsledek vašeho vývoje. Je to tvoření i jeho výsledek. Můžete se splést a myslet si, že nový dům nebo nějaký člověk znamená váš pokrok. Jistým způsobem ano, ale pokrok samotný jste udělali dlouho před tím, než se k vám tyto věci a lidé dostali.

Obraťte se na chvíli do sebe, vnímejte svou energii a nechte přijít obraz, symbol, motiv, pocit nebo slovo, které by reprezentovalo vaše poslání tady na Zemi. Okolo čeho se v tomto životě soustředí váš růst? Jaké byly vaše hlavní výzvy? Co jste vždycky chtěli vytvořit jako formu ve vnějším světě?

* * *

- z knihy Žít s radostí, Sanaya Roman

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.