Žít své vyšší poslání (2/5)

14. června 2013 v 9:39 | Ariella |  Žít s radostí
Duchovní růst znamená více si uvědomovat krásu, otevřít své srdce a prožívat větší lásku a soucítění.

Když mluvím o vyšším poslání, mluvím o poslání duše a tím je uvést všechny vaše energie do rovnováhy a vyladit a zharmonizovat vaši bytost s tónem duše. Duše každého z vás nějak zní, má svůj tón; čím více dokážete rozeznít tímto tónem svůj hlas, tím lépe můžete tvořit ve vnějším světě formy, jež ladí s bytostí ve vašem nitru. Když zníte svým tónem, všimněte si, že začínáte hlouběji a rytmičtěji dýchat. Svůj tón můžete začít hledat tak, že necháte z úst vycházet různé zvuky nebo tóny, dokud nenajdete krásný zvuk, který vám bude velmi příjemný. Rozezníte-li se krásnými, příjemnými tóny, začnete si pročišťovat auru a zvyšovat své vibrace. Začnete vytvářet harmonii mezi různými částmi své bytosti.

Vyvíjíte se nejrůznějšími způsoby, záleží na tom, kde na své cestě jste. Ve své podstatě je to tak, že duše začínají cestu v hustštích energiích pozemské roviny a propracovávají se vzhůru, do vyšších a jemnějších energií. Někteří z vás jdete velmi rychle, jiným to trvá déle. Co může zpomalit váš růst? Jednou z takových věcí je neschopnost opustit formu, za kterou už není žádná esence. Pokud jste vytvořili nějakou formu, ale důvod k ní už pominul, pak je načase nechat ji odejít. Všimli jste si toho ve vztazích, když se lidé kolikrát drží skořápky vztahu, ačkoliv v jejich spojení už není životní energie. Další z věcí, které zpomalují váš vývoj, je nedostatek poslání. Díváte-li se vzhůru, chcete-li jít výš, pak půjdete, je-li to vaše poslání. Pak můžete vzít každou situaci svého života a ptát se: "Rozvíjím se v této situaci, dostávám se výš, nebo ne?" A pokud ne, můžete se ptát dál: "Je možné tuto situaci nějak změnit nebo být s tímto člověkem nějak jinak - tak, abych mohl/a růst?"

Jakoukoliv životní situaci můžete prožít ve vyšším poslání. Můžete vystoupit z hustších energií těžkých emocí, strachu nebo bolesti. Pozemskou rovinu můžete zažívat jako překrásné místo. Používání smyslů, dotýkání se, naslouchání zvukům, cítění a poznávání lásky mohou být radostné zážitky. Můžete opustit oddělenost. Tolika způsoby si vytváříte oddělenost a samotu. Ve vašem vesmíru máte nejen individuální těla, ale velice často jste oddělení i od svých vlastních hlubších já. Kdykoliv máte například nějaké pochybnosti, když si myslíte, že nejste dost dobří nebo silní, oddělujete se od svého vyššího já. Cestou vaší duše je spojit všechny vaše části a splynout s vaším vyšším já.

O poslání se dá mluvit také jako o různých konkrétních věcech, které chcete vykonat. Rád bych ale doporučil, abyste se nejdříve ptali: "Co je esencí té které formy?" Tak například, chcete-li začít podnikat, jaký to má nejvyšší smysl, jak to poslouží planetě? Jak to poslouží vám? Chcete-li dosáhnout nějaký finanční cíl, můžete se nejdříve ptát, co je esencí tohoto cíle. Jak posloužím vytvořením této formy svému vyššímu poslání? Chcete-li mít peníze, abyste mohli udělat ve světě svou práci nebo vytvořit projekt, který bude léčit ostatní, chcete-li být pouhým nástrojem (a nechcete to z egoistických důvodů), pak vám Vesmír pošle tolik peněz, kolik budete potřebovat. Snažíte-li se však o něco, jen abyste to měli nebo se k tomu upnuli, zpomalí to váš růst. Vesmír se bude svým láskyplným a jemným způsobem snažit vám v tom zabránit. Pokud přesto dostanete možnost vlastnit věci, na kterých lpíte, ačkoliv už pro vás dávno přestaly být užitečné, budete žít v těžších a hustších energiích, v energiích většího zápasení.

* * *

- z knihy Žít s radostí, Sanaya Roman

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.