Potřeba někoho si podrobit vychází ze strachu

14. června 2013 v 9:56 | Ariella |  Jestli to bolí, není to láska
Vždycky, když se ocitneme v situaci, kdy se pokoušíme někoho si podrobit anebo kdy se někdo jiný pokouší podrobit si nás, původcem je nejspíš vyděšené dítě v našem nitru. Když se někdo snaží podrobit si nás, vlastně po nás žádá, abychom reagovali, jako bychom byli vyděšené dítě. Pokud na tuto potřebu odpovíme tím, že ho uklidníme a podpoříme, nemusíme mít pocit, jako by nás dotyčný utiskoval.
Jestliže jsme my tím, kdo se snaží někoho ovládnout, část naší osobnosti je vyděšená. Když se se svým strachem svěříme, nejenže nám to přinese velkou úlevu, ale věnujeme tím cenný dar svému protějšku. Ze strachu nás vyléčí komunikace, navázání kontaktu a odpuštění. A to je pro toho druhého stejně cenný dar jako pro nás.

* * *

Pokaždé, když si dnes všimneš, že si někoho podrobuješ, svěř se člověku, kterého utlačuješ, se svým strachem. Ze strachu tě vyléčí právě tato komunikace. Pokaždé, když někdo jiný ovládá tebe, navaž s touto osobou kontakt a jednej s ní jako s vyděšeným dítětem. Ze strachu tě vyléčí navázání kontaktu. V každé situaci, kdy se projevuje něčí dominance, navazuj kontakt, komunikuj jak se svým protějškem, tak se sebou - a oběma také odpouštěj.

* * *

- z knihy Jestli to bolí, není to láska; Chuck Spezzano

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.