Můj partner tu není od toho, aby uspokojoval moje potřeby

14. června 2013 v 9:44 | Ariella |  Jestli to bolí, není to láska
Na počátku vztahu častokrát zažíváme velké blaho. Máme dojem, že tento vztah vznikl na zakázku přímo v nebi - konečně jsme našli člověka, který uspokojí všechny naše potřeby! A pokud to neudělá, usoudíme, že tento vztah pochází z pekla.
Jedním z největších omylů, jichž se dopouštíme, je přesvědčení, že náš partner je tu proto, aby se o nás staral, aby byl naším nejmilejším tatínečkem, naší zlatou maminkou. Očekávání, že by partner měl uspokojovat naše potřeby, však ve skutečnosti vztah brzdí, protože ať už partner naše potřeby naplňuje či nikoliv, začneme obviňovat partnera pokaždé, když je nám mizerně. Vždycky, když není nějaká naše potřeba uspokojena, domníváme se, že partner se musí obětovat, aby se o nás postaral. Náš partner nemůže nikdy zvítězit. Ale to není smyslem vztahu.
Smyslem vztahu je štěstí, a štěstí se nerodí z toho, že by náš partner měl uspokojovat naše potřeby. Štěstí pramení z naší schopnosti navázat kontakt, dávat a přijímat a překlenovat rozdíly tak, aby v našem vztahu vznikl soulad dávající vznik novému stupni důvěry.

* * *

Jestli máš pocit, že nejsi šťastný, zkus se dnes podívat na svůj postoj k partnerovi. Pokud se ti zdá, že partner je tu od toho, aby uspokojoval tvoje potřeby, najdi v sobě ochotu tento názor změnit. Buď ochoten pochopit, že tvůj partner je tady, aby tvořil spolu s tebou, abyste spolu navazovali kontakt, komunikovali, abyste společně, ruku v ruce, kráčeli vpřed a léčili se, dokud nezačnete být zcela šťastní.

* * *

- z knihy Jestli to bolí, není to láska; Chuck Spezzano

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.