Mluvení beze slov

14. června 2013 v 9:52 | Ariella |  Pravidla pro šťastnou lásku
Mimo slova existuje ještě i jiná forma komunikace. Mluvení beze slov. Hluboké štěstí se nedá vždycky vyjádřit slovy. Řeč někdy banalizuje prožívání.

My všichni jsme takové momenty už jednou zažili. Každý z nás zná pocit, když se pohledy ponoří do duše toho druhého, když gesto vytváří hluboké porozumění, když pousmání nebo ruka, kterou neodtáhneš zpět, posiluje společné prožívání. Tichá, v nitru nás zasahující procházka lesem, společné pozorování západu slunce, ráno po báječné noci nebo čas strávený mezi přáteli, řeč duše beze slov, kterou v tomto okamžiku vnímají jenom tito dva lidé, je stejně důležitá. Když je mlčení naplněné pocitem sounáležitosti, potom se mezi dvěma lidmi děje něco velmi mocného. Duše ví, že vibruje stejně, cítí stejně, prožívá totéž, cítí se poznávána a chápána.

V tichu se někdy skrývá ta největší síla.
Tichá komunikace je výměna z hloubky bytí. Ve vztahu je vždycky přítomna, pokud existuje jen jedno, co tam převládá - hluboká láska a porozumění. Tichá komunikace tedy není účelové zadržování slov nebo němé snášení nějaké situace. Ani neposiluje ve vztahu mlčenlivost. Tichá komunikace je magická výměna, tichý proud plný autentické opravdovosti. Poznávání toho druhého v jeho hloubce. Umožňuje nám, abychom se ve společném prožívání jevili velcí a důstojní. Jsme šťastní. Cítíme se propojeni. Dokonce i ve chvílích smutku, ve snášení nějaké ztráty, dokáže společné tiché prožívání vytvořit nesmírnou blízkost a sounáležitost. K tiché komunikaci se nelze přinutit. Vzniká, když má prostor a čas. Musíme jenom vynaložit dostatek odvahy, abychom tichu umožnili vniknout. Potom mohou nádherné okamžiky beze slov spojit dva milující v jednotu. Pak existuje mezi tebou a tvým partnerem propojení na velmi hlubokých úrovních.

Hluboké porozumění podporuje hlubokou lásku.

Opravdová komunikace vytváří lásku a hlubokou spokojenost. V těchto okamžicích jsou si partneři blízcí. Blízcí tomu druhému a blízcí sami sobě. Tak lze pocítit šťastný vztah. Začneme být autentičtí. A náš partner rovněž.

* * *

- z knihy Pravidla pro šťastnou lásku, Pierre Franckh

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.