Červen 2013

Poselství stromů pro doznívající zimu

14. června 2013 v 10:06 | Ariella |  Poselství andělů přijatá skrze naslouchání
Ráda bych se s vámi podělila o toto poselství, které jsem dnes obdržela od stromů při meditaci v přírodě.

- Magda

* * *

"Mnozí jste teď prožili a stále prožíváte velmi nepříjemná období a potýkáte se se spoustou negativních a pesimistických myšlenek či pocitů. Jiní zase prožíváte zvláštní útlum, pasivitu, únavu, netečnost, nechuť a odpor. Víme, že je pro vás tento čas dosti protivný. Je ovšem nezbytný pro to, aby se proměnilo všechno, co se do té doby změnit nemohlo. U vás všech, kdo jste příliš unavení na to, abyste něco řešili, probíhají konečně proměny těch záležitostí, které jste teprve pod tlakem únavy byli ochotni pustit.

Toto období ještě chvíli potrvá, ale bude postupně odeznívat. Během odeznívání této pasivity uvidíte, co všechno se změnilo, zatímco jste se nacházeli v útlumu. Je to tak nejlepší. Chceme, abyste věděli, že vše má svůj smysl, a že i když je pro vás tento čas nepříjemný, uvidíte sami po jeho odeznění, že byl opravdu nutný a že vám pomohl k proměně všeho, s čím jste dříve nedokázali pohnout. I tento čas totiž patří mezi odpovědi na vaše vyslyšené modlitby.

S letošním jarem přijde mnoho radosti a štěstí. V zimě, během níž jste prodělali mnohé důležité změny a transformace, vyrovnávali se s nimi a učili se je využívat, přišlo toto období útlumu, abyste si odpočinuli a aby se také dořešily stagnující a nefunkční záležitosti. To všechno pro vás bylo vyčerpávající a my o tom víme. A právě proto vás chceme povzbudit, abyste hleděli s důvěrou k nadcházejícímu jaru, neboť to vám ukáže, jak úžasná požehnání vám všechny ty protivné změny ve skutečnosti přinesly. Uvidíte výsledky svých snah. Uvidíte, že se během celé té doby plnila vaše přání, jen to nebylo poznat. Pochopíte smysl toho, čím jste si prošli.

Rozumíme vašemu rozhořčení nad vším tím nepříjemným, a chápeme, že tyto změny ve vás vyvolávají pochybnosti a pesimismus. Ale toto všechno je pro vás důležité a potřebné, i když to zatím nevidíte.

Je to stejné, jako když ještě za velmi teplého počasí narůstá zvířatům hustější srst. Nějakou dobu jim to může být nepříjemné, protože je jim horko, ale pak se vzápětí nečekaně ohlásí velký mráz a sníh - a ukáže se, že i když to zdánlivě nebylo potřeba, nakonec se to ukázalo jako důležitá příprava, díky které je zvířatům teplo i v náhlém a neočekávaném mrazu.

Stejně tak vy můžete mít pocit, že věci, které během zimního období zažíváte, jsou pouze otravné a zcela byste se bez nich obešli. Může vám připadat, že změny, které prožíváte, nejsou vůbec na místě a že nic takového jste nechtěli. Ale i když to nevidíte, je to pro vás důležitá příprava na něco, co vám později bude velmi prospěšné. A takové věci, které vám mají sloužit dobře a trvale, se potřebují vyvíjet a budovat postupně.

Celá tato zima byla jednou velkou přípravou, díky které si pak nově příchozí jaro vychutnáte plnými doušky. Bude to pro vás období radosti, pochopení, objasnění a také to bude čas, kdy si konečně užijete všechno dobré, kvůli čemu jste podstoupili všechno to nepříjemné. Nemějte obavy, neboť vše, co se nyní zdá bezvýchodné, si samo potřebuje najít svou cestu k vyřešení. Udržte si víru, že se blýská na lepší časy, a brzy se o tom přesvědčíte - na vlastní oči."

* * *


Co nám vzkazuje naše tělo, mysl a duše, když toužíme po sladkém

14. června 2013 v 9:57 | Ariella |  Léčení
Prahnete po cukru a sacharidech?
Udělejte si z nich spojence!

Jste jeden z milionů lidí, kteří nedokážou říct "Ne, děkuji" všem těm sladkým lákadlům? Opovrhujete těmi znepokojivými touhami po sladkém, které vás prostě nenechají na pokoji? Jste dokonce znechuceni vlastními ztrátami sebekontroly?
Ach, jak dobře si pamatuji tyto příšerné pocity posedlosti sladkým! (Naštěstí po roce 1998 odešly, když jsem se sladkého vzdala na doporučení lékaře a stala se "znovuzrozenou".)

Vaše touha po sladkém je důležitá - a dokonce cenná!

Co kdybych vám řekla, že existuje jemný, něžný a zábavný způsob, jak se postavit ke svým frustrujícím chutím na sladké? (Mimochodem, když říkám sladké, myslím tím také zpracované uhlovodíky, neboť stejně jako cukr jsou rychle metabolizovány ve vašem těle.) Ano, vaše nejhorší chutě nemusejí být vašimi nepřáteli.
Když se na to podíváme v pravém světle, vaše chutě se vlastně mohou stát skvělými spojenci. Poněvadž tyto chutě jsou skutečnými způsoby, jakými vám vaše tělo posílá cenné zprávy, informace a vedení.

Když do vás uhodí touha po sladkém, je to způsob, jakým vaše Tělo, Mysl a Duše říkají: "Prosím, věnuj mi pozornost! Nedáváš mi, co potřebuji! A budu tě s tím otravovat, dokud se o mě nezačneš správně starat!"
Takže, dovolte mi doporučit vám tento postoj: Neděste se svých chutí. Namísto toho je přivítejte.
Slyšíte mě dobře! Když si své chutě uděláte hezkými, může to ve vás vyvolat napětí, ale přinejmenším byste k nim mohli přistupovat s nadšením jako detektiv, který zakopnul o životní klíče, které pomohou vyřešit Případ Tichého zabijáka. (Tím odkazuji na vysoký krevní tlak, známý jako Tichý zabiják, neboť ve skutečnosti existuje propojení mezi zvýšeným příjmem cukru a hypertenzí.)

Když jíte tolik sladkostí a karbohydrátů, můžete přibrat na váze, zvýšit výskyt srdečních chorob, rakoviny, diabetu a dalších 150 nemocí nebo indispozicí. (Stovky výzkumníků po celém světě zjistily nebezpečí cukru a strojem zpracovaných karbohydrátů.)


Hledejte důvody vašich chutí

Když pomyslíme na to, že vaše závislost nebo návyk na sladké (jakkoli to nazvete) vás může zabít, je načase zjistit, proč vás neustále přepadají tyto přemáhající chutě.
Začněme tím, že si představíme, že můžeme mluvit ke svému drahému Tělu, Mysli a Duši. Zde jsou některé zprávy, které vám mohou být posílány právě prostřednictvím chutí:

  • VAŠE TĚLO
1. "Mám takovou žízeň. Proč mi nedáváš dost vody?"
2. "Proč mi nedopřeješ zdravou snídani? Kdykoli mi nedáš najíst hned po ránu, nebudu v pořádku celý den!"
3. "Postavme se k tomu čelem, ty mě prostě neživíš dobře. Zoufale potřebuji více bílkovin - hlavně opravdu kvalitních bílkovin, jako těch v organických vejcích a z kuřat krmených travou."
4. "Potřebuji nějaké kvalitní tuky. Prosím, dej mi nějaký přírodní olivový olej, lenová semínka, avokádo nebo jiné kvalitní tuky."
5. "Jinak, proč mi nedáváš zeleninu? Opravdu prahnu po všech těch živinách a vláknině!"
6. "Proč mi dáváš tolik cukru? Tím mě jen nutíš, abych chtělo více a více a více."
7. "Pojídáš až příliš slaného. Kvůli tomu chci neustále cukr a sůl! Cítím se dnes tak v nerovnováze."

  • VAŠE MYSL
8. "Cítím se tak ztracená a mimo kontrolu. Tyto chutě mi pomáhají uniknout od toho, co chci opravdu dělat."
9. "Krmíš mě takovým množstvím negativních myšlenek! Přitom se stále jen zhoršují a zhoršují. Nezbývá mi, než toužit po sladkém."
10. "Potřebuji, abys mě pravidelně živil silnými, pozitivními nápady."
11. "Můžeš tyto chutě porazit a zvítězit nad nimi tolika způsoby! Jen mi dej nějaké jednoduché prostředky a postupy."
12. "Prosím tě, uvědom si, že opravdu strádám! Ty křupínky a brambůrky nejsou odpovědí!"
13. "Toto je na mě příliš. Tohle nemohu zvládnout. Potřebuji se pozvednout svým návykem na sladké."

  • VAŠE DUŠE
14. "Jsem prostě tak nešťastná se svým manželem [partnerem, přítelem, otcem, matkou, atd.]"
15. "Moje kariéra mě vůbec nenaplňuje."
16. "Jsem osamělá, smutná a nahněvaná kvůli tomu, co moje milovaná osoba udělala nebo neudělala / kvůli frustrující situaci."
17. "Cítím se tak vyvedená z rovnováhy. Potřebuji, aby sis našel čas a dopřál mi péči skrze modlitby, jógu, meditaci nebo čtení něčeho inspirujícího."
18. "Tak moc mi chybí láska, srdečnost a podpora!"
19. "Opravdu potřebuji obejmout. Je čas na mou dávku oxytocinu. Pokud kolem není nikdo, kdo by mi objetí věnoval, dej mi ho ty sám."
20. "Potřebuji nahradit tyto chutě aktivitami, které miluji, jako Zumba, běhání nebo psaní."


Jak jistě dokážete usoudit z těchto vnitřních myšlenek, je to způsob, jakým vám vaše Tělo sděluje velmi důležité informace skrze nutkavou chuť na sladké. Říká vám tím, že potřebujete více kvalitních proteinů, tuků nebo uhlovodíků (těch organických, sezónní zeleniny a ovoce).
A samozřejmě, pro vás, ženy, vaše chutě mohou vycházet i z hormonálních změn v dané situaci - ať už měsíční nebo životní (jako menopauza). Možná jsou také způsobeny těhotenstvím.

V tomtéž čase k vám promlouvá vaše Mysl, která vám říká, že potřebuje naplnit pozitivními myšlenkami a lepším pohledem na život.

Nebo se vám skrze chutě hlásí vaše Duše, která netouží po jídle, ale po emocionální výživě. Možná chcete jen obejmout nebo jinak uspokojit potřebu spojení s druhými lidmi, nebo i se sebou samými.

Na hlubší úrovni jsou tyto výrazné touhy způsobem, jakým jste upozorňováni na strádání. To vede k tomuto závěru:

Vaše chutě jsou známkou, že prožíváte nějaký druh prázdnoty. Takže příště, až vás přepadne chuť na sladké, odstupte stranou a zeptejte se sami sebe: "Jak mohu nejlépe naplnit sám sebe, abych už nemusel mít tyto chutě?"
Stejně jako když plníte nádrž svého auta, když vás varuje, že máte málo paliva a že nádrž je téměř prázdná, vaše Tělo, Mysl a Duše potřebují naplnit stejně tak - skrze výživné jídlo a aktivity, stejně jako skrze uklidňující myšlenky a pocity.
Na rozdíl od nezdravých jídel, všechny tyto věci dokáží upokojit vaši prázdnotu a pomohou vám najít cestu, jak se osvovodit od sladkého a uhlovodíků jednou a provždy.

- Connie Benett

* * *

přeložila: Magda TechetováPotřeba někoho si podrobit vychází ze strachu

14. června 2013 v 9:56 | Ariella |  Jestli to bolí, není to láska
Vždycky, když se ocitneme v situaci, kdy se pokoušíme někoho si podrobit anebo kdy se někdo jiný pokouší podrobit si nás, původcem je nejspíš vyděšené dítě v našem nitru. Když se někdo snaží podrobit si nás, vlastně po nás žádá, abychom reagovali, jako bychom byli vyděšené dítě. Pokud na tuto potřebu odpovíme tím, že ho uklidníme a podpoříme, nemusíme mít pocit, jako by nás dotyčný utiskoval.
Jestliže jsme my tím, kdo se snaží někoho ovládnout, část naší osobnosti je vyděšená. Když se se svým strachem svěříme, nejenže nám to přinese velkou úlevu, ale věnujeme tím cenný dar svému protějšku. Ze strachu nás vyléčí komunikace, navázání kontaktu a odpuštění. A to je pro toho druhého stejně cenný dar jako pro nás.

* * *

Pokaždé, když si dnes všimneš, že si někoho podrobuješ, svěř se člověku, kterého utlačuješ, se svým strachem. Ze strachu tě vyléčí právě tato komunikace. Pokaždé, když někdo jiný ovládá tebe, navaž s touto osobou kontakt a jednej s ní jako s vyděšeným dítětem. Ze strachu tě vyléčí navázání kontaktu. V každé situaci, kdy se projevuje něčí dominance, navazuj kontakt, komunikuj jak se svým protějškem, tak se sebou - a oběma také odpouštěj.

* * *

- z knihy Jestli to bolí, není to láska; Chuck Spezzano


Nyní se osvobozuji od přání druhých lidí

14. června 2013 v 9:54 | Ariella |  Mezilidské vztahy
Lidé, kteří milují skrze nerozvinuté centrum solárního plexu, se mohou snažit vás ovládat. Mohou používat zlobu, rozčarování, vinu, posuzování, chlad, nezájem nebo kritiku, aby vás dostali tam, kde vás chtějí mít. Mohou se také snažit vás ovládat tím, že vám odepřou svou lásku. V takových chvílích může být obtížné jít dál svou cestou a nedělat už to, co po vás chce někdo druhý a co sami nechcete. Máte v sobě možná tolik soucítění a lásky, že chcete druhým vyhovět a splnit jim jejich přání. Zahrňte do svého podivuhodného soucítění také sebe. Vaše životní pohoda a zdraví a váš život jsou důležitější než uspokojování osobností jiných lidí.
Až probudíte svá srdeční centra a budete prožívat lásku duše, vaše láska k sobě i druhým poroste. Na jednání druhých budete reagovat láskou, pevností a jasností v tom, jak chcete, aby se k vám chovali. Láska duše nabízí lásku, nevyžaduje však, abyste zůstávali v prostředí, které je nepřátelské a nepodporuje vás. Možná se od lidí fyzicky vzdálíte nebo od nich úplně odejdete, ale uděláte to s láskou.
Můžete přenést energii solárního plexu do svého srdce a přestat reagovat na touhy, očekávání, potřeby a přání jiných lidí. Můžete rozpustit odpor k lidem, kteří podle vás nějakým způsobem narušují váš život nebo vaše hranice.

Pomyslete na člověka, s jehož duší se spojujete. Spojte se se svou duší a poproste ji, abyste dokázali vidět, v jakých oblastech žijete spíše podle přání druhých, než podle svých vlastních. Snaží se vás ten druhý nějak omezovat nebo kontrolovat? Chce, abyste se chovali způsobem, který uspokojí jeho osobnostní touhy? Rozpoznejte, kdy reagujete na jeho nerozvinutou energii solárního plexu. Přeneste energii z vašeho solárního plexu do vašeho srdečního centra. Spojte se s duší a vyzařujte transparentní lásku. Můžete si říct: "Řídím se v životě přáními své duše. Jsem průchozí vůči představám druhých o mém životě. Tím vytvářím možnosti pro náš vyšší, láskyplnější vztah."
Dívejte se na sebe jako na pána svého života a času. Oceňte se, kdykoli upřednostníte své vyšší vedení a vedení svého srdce, před požadavky, které na vás kladou jiní lidé.

* * *

- z knihy Láska duše, Sanaya Roman


Mluvení beze slov

14. června 2013 v 9:52 | Ariella |  Pravidla pro šťastnou lásku
Mimo slova existuje ještě i jiná forma komunikace. Mluvení beze slov. Hluboké štěstí se nedá vždycky vyjádřit slovy. Řeč někdy banalizuje prožívání.

My všichni jsme takové momenty už jednou zažili. Každý z nás zná pocit, když se pohledy ponoří do duše toho druhého, když gesto vytváří hluboké porozumění, když pousmání nebo ruka, kterou neodtáhneš zpět, posiluje společné prožívání. Tichá, v nitru nás zasahující procházka lesem, společné pozorování západu slunce, ráno po báječné noci nebo čas strávený mezi přáteli, řeč duše beze slov, kterou v tomto okamžiku vnímají jenom tito dva lidé, je stejně důležitá. Když je mlčení naplněné pocitem sounáležitosti, potom se mezi dvěma lidmi děje něco velmi mocného. Duše ví, že vibruje stejně, cítí stejně, prožívá totéž, cítí se poznávána a chápána.

V tichu se někdy skrývá ta největší síla.
Tichá komunikace je výměna z hloubky bytí. Ve vztahu je vždycky přítomna, pokud existuje jen jedno, co tam převládá - hluboká láska a porozumění. Tichá komunikace tedy není účelové zadržování slov nebo němé snášení nějaké situace. Ani neposiluje ve vztahu mlčenlivost. Tichá komunikace je magická výměna, tichý proud plný autentické opravdovosti. Poznávání toho druhého v jeho hloubce. Umožňuje nám, abychom se ve společném prožívání jevili velcí a důstojní. Jsme šťastní. Cítíme se propojeni. Dokonce i ve chvílích smutku, ve snášení nějaké ztráty, dokáže společné tiché prožívání vytvořit nesmírnou blízkost a sounáležitost. K tiché komunikaci se nelze přinutit. Vzniká, když má prostor a čas. Musíme jenom vynaložit dostatek odvahy, abychom tichu umožnili vniknout. Potom mohou nádherné okamžiky beze slov spojit dva milující v jednotu. Pak existuje mezi tebou a tvým partnerem propojení na velmi hlubokých úrovních.

Hluboké porozumění podporuje hlubokou lásku.

Opravdová komunikace vytváří lásku a hlubokou spokojenost. V těchto okamžicích jsou si partneři blízcí. Blízcí tomu druhému a blízcí sami sobě. Tak lze pocítit šťastný vztah. Začneme být autentičtí. A náš partner rovněž.

* * *

- z knihy Pravidla pro šťastnou lásku, Pierre Franckh


Vše, co dělám, přináší vesmíru krásu, harmonii, řád a světlo

14. června 2013 v 9:52 | Ariella |  Tvoření peněz
Osvícení vychází z učení se dělat všechno s plnou pozorností a vědomě, z povznášení energie kolem sebe do vyšších rovin harmonie, krásy a řádu. Zabývat se svou životní prací je pro vás prostředkem k osvícení a duchovnímu růstu, protože když milujete to, co děláte, přirozeně zapojujete svou pozornost a uvědomujete si všechny své činnosti.
Vaše vyšší já s vámi mluví prostřednictvím vašich pocitů, představ, tužeb a snů. Ukazuje vám vaši životní práci tak, že vás vede k věcem, které vám přinášejí radost, abyste si uvědomili, co děláte s láskou. Vaší životní prací bude to, na co často myslíváte, s čím se cítíte spojeni, čemu rozumíte nebo na čem už teď pracujete. Může to být činnost, kterou děláte pro zábavu ve svém volném čase, anebo něco, o čem říkáváte, že byste se tím zabývali, jen kdybyste měli více času nebo peněz. Vaše životní práce bude přispívat lidstvu, zvířatům, rostlinám a Zemi samotné.

K vaší životní práci vás vedou také vaše sny a představy o vašem ideálním životě. Můžete třeba snít o pobytu v přírodě, o obeplutí Země na plachetnici, o napsání knihy, komponování hudby nebo vytváření jiného uměleckého díla, o trávení času nějakým sportem, péčí o rodinu nebo vyučováním druhých lidí. Možná chcete řídit svůj vlastní podnik či radit jiným lidem. Vaše nejhlubší touhy a sny pocházejí z vaší duše. Vaše duše není omezena tím, kdo jste nyní; vaše duše vidí širší obrazy toho, kdo jste, a uvědomujete si, čeho všeho můžete v tomto životě dosáhnout. Prostřednictvím snů o ideálním životě vám ukazuje váš potenciál a směr růstu. Neodsouvejte své sny stranou jako něco, co by "bylo sice pěkné, ale nejde to". Oceňte je jako zprávy z nejhlubších úrovní vaší bytosti, ukazující vám, co můžete dělat, a naznačující možné směry vašeho vývoje.

Vaše životní práce možná ještě ani neexistuje jako zaměstnání, které byste mohli rovnou najít. Může to být práce, kterou si teprve vytvoříte. Lidstvo dnes prochází změnami vědomí. Aby se toto nové vědomí usadilo v rovině planety Země, budou zapotřebí nové formy a aktivity. Staré formy se změní; tisíce lidí budou měnit svá zaměstnání a začnou jinak postupovat v tom, co dělají. Jste tu právě teď proto, abyste pomohli vytvořit činnosti a struktury, které toto nové vědomí na Zemi podpoří. Je na vás, abyste rozpoznali otevírající se možnosti, vycítili, kde je čeho zapotřebí, a vytvořili takové formy, které tyto nové potřeby naplní. Jak se bude nové vědomí rozšiřovat, ucítíte stále silnější tlak dělat to, co posiluje vás i ostatní, co vás vyzývá k dalšímu růstu a co vám dává možnost uspořádávat energii kolem sebe do vyššího řádu.

* * *

- z knihy Tvoření peněz, Sanaya Roman


Anděl ochrany

14. června 2013 v 9:50 | Ariella |  Svět andělů
Jemně a láskyplně nás prostupuje jeho energie a spojuje nás s naší podstatou. Anděl ochrany nás doprovází v každé vteřině našeho života. Otevřeme mu srdce a nitro, a zavolejme jej. Vše, co nás tíží, odevzdejme do jeho rukou. Anděl ochrany bude vždy na naší straně. Obklopí nás jeho energie a ochrání nás. Vnímejme bezpečí, které nám dává. Já jsem anděl odvahy v tobě i ve vás.

Poučení
Každý z nás má svého anděla strážného, to znamená anděla ochrany, kterému důvěřuje. Tento anděl nás provází celý život, láskyplně nás ochraňuje na všech životních cestách a pomáhá nám zvládnout všechny životní úkoly. Jestliže se vědomě obrátíme na svého anděla strážného, otevře nám své srdce a vyšle nám svoji energii. Nechejme vstoupit anděla strážného do všech oblastí našeho života. Komunikujme s ním jako s nějakým dobrým přítelem a požádejme jej o pomoc, radu a podporu. Postupem času zjistíme, jakým způsobem k nám náš nebeský přítel promlouvá. Můžeme jej cítit jako nějaký pocit, projev radosti nebo lásky, nebo jako lehký závan větru. Naučme se jeho jazyk naší duše a přijímejme s radostí jeho láskyplnou energii a poselství.

Cvičení
Dnes posílíme spojení s naším andělem strážným. Položme ruku na čakru srdce a prostřednictvím láskyplných myšlenek s ním navážeme kontakt. Otevřeným srdcem budeme přijímat jeho poselství v podobě určitého pocitu nebo vnitřního obrazu.
Toto cvičení můžeme v průběhu dne několikrát opakovat a zároveň se jej zeptat, nač potřebujeme. Odpověď na naši otázku může přijít později a většinou ji pocítíme jako záblesk ducha. Poděkujme našemu nebeskému příteli za jeho věrný doprovod.

* * *

- z knihy Ptej se andělů, Silke Bader

Posílám lásku svým strachům

14. června 2013 v 9:49 | Ariella |  Tvoření peněz
Mé strachy jsou místa v mém nitru, která čekají na mou lásku.

Každý váš strach představuje tu část vaší bytosti, kterou si v tomto životě rozvíjíte; místo uvnitř, které vynášíte na světlo a měníte jeho negativní energii v energii pozitivní. Strachy ztrácejí svou sílu, když je pozvednete do světla svého vědomí. Pouze skryté pod povrchem mysli vás mohou odrazovat od věcí, které přispívají k vašemu vyššímu poslání.

Jakmile objevíte všechny své strachy, vaše vnitřní vedení vás povede, abyste je mohli uvolnit. Jedním z největších darů, které si můžete dát, je důkladně si prohlédnout každou situaci, která se vám v životě opakuje a přináší vám bolest či zápasení, a vnést světlo do každého strachu, který stojí v jejím pozadí. Uvolnění strachů je opravdu velký dar a otevírá vám váš vyšší potenciál. Každý strach totiž zastiňuje nové představy, vhledy a odhalení, kdo jsem a kým můžete být. Bojíte-li se mít dost peněz na to, co chcete, nemůžete si nejspíš ani uvědomit, že si přejete cestovat po světě, mít krásný dům nebo finanční nezávislost. Uvolníte-li své strachy, otevřete si tím celé nové oblasti svého růstu i svých schopností.

Další cesta, jak uvolnit své strachy, které jste v sobě objevili, je pozvednout je ke světlu své duše. Představte si, jak se blížíte k chladivému modrému plameni, který představuje vaši duši, a požádejte ho, aby uvolnil, pročistil a vyléčil všechny vaše strachy. Uvolněte všechno, co neslouží vašemu vyššímu dobru; požádejte, aby vás to samo opustilo. Potřebujete o to jen požádat. Vaše duše vás okamžitě povede k věcem, které vám pomohou strach uvolnit. Cítíte-li, že jste připraveni své strachy nechat odejít, požádejte hned teď, aby vás opustily. Otevřete se novým, tvořivým cestám, jak dosáhnout toho, co chcete.

Vy sami nejste strachem. Jste já, které ho zažívá. Místo abyste si říkali: "Něčeho se bojím." si raději říkejte: "Prochází mnou pocit strachu a já jej teď nechávám snadno odejít." Stále si uvědomujte, že vaše část prožívající emoce strachu je jenom malou součástí celé vaší bytosti.
Můžete se naučit ztotožnit se a spojit se svým silným já, když pošlete svým obavám lásku a ubezpečíte je jako malé vystrašené dítě, že je všechno v pořádku. Zeptejte se svého strachu, zda vám chce něco sdělit nebo zda chce, abyste něčemu věnovali větší pozornost. Milujete-li a uvolňujete své strachy, můžete se rychleji pohnout vpřed a obsáhnout všechnu hojnost, na niž máte plné právo.

* * *

- z knihy Tvoření peněz, Sanaya Roman


Dovoluji si přemýšlet a snít bez omezení

14. června 2013 v 9:47 | Ariella |  Tvoření peněz
Co byste dělali, kdybyste měli úplnou svobodu? Jak by vypadalo několik měsíců vašeho ideálního života? Pracovali byste tři až čtyři dny na jedné věci a zbytek týdne se věnovali něčemu jinému? Pracovali byste na různých projektech, anebo byste se zaměřili na jeden úkol? Pracovali byste jeden měsíc intenzivně a další měsíc byste dělali něco jiného? Udělejte si čas na snění za bílého dne a představujte si svůj ideální život.
Neomezujte své sny. Pokud si říkáte - "To by bylo sice pěkné, ale žádám příliš mnoho", přestaňte s tím. Teď můžete myslet bez jakýchkoliv omezení. Své sny nemusíte uskutečnit okamžitě. Prvním krokem je však načrtnout si v mysli jejich obrazy. Vaše myšlenky jsou skutečné. Jakmile si ujasníte, co byste chtěli, vaše vyšší já se okamžitě pouští do práce a začíná vám to vytvářet. Nemusíte vědět, kdy nebo jak to přijde. Jediné, co potřebujete, je ujasnit si, co chcete, a dovolit si myslet velkoryse.

Jeden muž se rozhodl blíže se podívat na to, jak by vypadalo jeho vysněné zaměstnání. Udělal si seznam všeho, co kdy od svého zaměstnání chtěl. Rád poslouchal a četl zprávy, a tak se rozhodl, že jeho ideální práce bude zahrnovat sledování televize a tisku. Svou povahou byl hráč a miloval hru o peníze, například bridž, a tak se rozhodl, že jeho ideální zaměstnání bude mít prvky rizika a vysokých sázek. Miloval také statistiku, svůj hlavní obor z vysoké školy. chtěl pracovat sám, mít možnost vydělat si hodně peněz a pracovat jenom část dne. Rád vstával brzy ráno, odpoledne si chtěl vyhradit na tenis a další sporty. Nechtěl mít žádné zaměstnance či pracovat pro někoho jiného. Ačkoliv měl pochyby, že bude možné najít takové zaměstnání, které by mu splnilo všechna jeho přání, stejně si to všechno zaznamenal a rozhodl se nechat své vyšší já, aby mu takovou práci našlo.
Krátce nato poznal nového přítele, který se zabýval obchodem se zlatem a podobným zbožím. Okamžitě ho to fascinovalo a začal všechen svůj čas věnovat studiu trhu. S chutí vynášel ceny zboží do grafů a všechny stěny doma si polepil diagramy s pravděpodobným pohybem cen. Strávil celé hodiny studiem teorií, jak vypočítat a předpovídat cenu zboží na základě statistického zhodnocení cyklů a náběhových křivek. Ukázalo se, že pro svou práci potřebuje často sledovat televizi a číst noviny.
Pomocí svých diagramů a grafů začal tak přesně předpovídat, co se stane na trhu, že si tím mohl začít vydělávat. Makléř, s nímž obchodoval, se ho ptal na rady, které pak předával svým klientům. Nakonec ho požádal, aby začal pracovat přímo pro některé z jeho klientů. Za nějakou dobu muž opustil své staré místo a začal se plně věnovat této nové práci. Dopoledne pracoval a odpoledně měl volno. Nepotřeboval žádné zaměstnance a mohl pracovat doma. Ve své práci měl oblíbené prvky rizika a vysokých sázek a využíval svých značných znalostí statistiky.

Žádejte to, co chcete, bez ohledu na to, jak nepraktické či vzdálené se to může zdát. Vaše vyšší já se vydá do světa a začne vám přinášet vaše přání. Když si dovolíte snít, tvoříte svou novou skutečnost.

* * *

- z knihy Tvoření peněz, Sanaya Roman


Můj partner tu není od toho, aby uspokojoval moje potřeby

14. června 2013 v 9:44 | Ariella |  Jestli to bolí, není to láska
Na počátku vztahu častokrát zažíváme velké blaho. Máme dojem, že tento vztah vznikl na zakázku přímo v nebi - konečně jsme našli člověka, který uspokojí všechny naše potřeby! A pokud to neudělá, usoudíme, že tento vztah pochází z pekla.
Jedním z největších omylů, jichž se dopouštíme, je přesvědčení, že náš partner je tu proto, aby se o nás staral, aby byl naším nejmilejším tatínečkem, naší zlatou maminkou. Očekávání, že by partner měl uspokojovat naše potřeby, však ve skutečnosti vztah brzdí, protože ať už partner naše potřeby naplňuje či nikoliv, začneme obviňovat partnera pokaždé, když je nám mizerně. Vždycky, když není nějaká naše potřeba uspokojena, domníváme se, že partner se musí obětovat, aby se o nás postaral. Náš partner nemůže nikdy zvítězit. Ale to není smyslem vztahu.
Smyslem vztahu je štěstí, a štěstí se nerodí z toho, že by náš partner měl uspokojovat naše potřeby. Štěstí pramení z naší schopnosti navázat kontakt, dávat a přijímat a překlenovat rozdíly tak, aby v našem vztahu vznikl soulad dávající vznik novému stupni důvěry.

* * *

Jestli máš pocit, že nejsi šťastný, zkus se dnes podívat na svůj postoj k partnerovi. Pokud se ti zdá, že partner je tu od toho, aby uspokojoval tvoje potřeby, najdi v sobě ochotu tento názor změnit. Buď ochoten pochopit, že tvůj partner je tady, aby tvořil spolu s tebou, abyste spolu navazovali kontakt, komunikovali, abyste společně, ruku v ruce, kráčeli vpřed a léčili se, dokud nezačnete být zcela šťastní.

* * *

- z knihy Jestli to bolí, není to láska; Chuck Spezzano


Karetní výklad Doreen Virtue pro rok 2013

14. června 2013 v 9:43 | Ariella |  Od Doreen Virtue
Ahoj, tady je Doreen a toto je váš roční karetní výklad pro rok 2013. Jsme nyní v Sydney v Austrálii se všemi našimi přáteli! Vyložíme na každý měsíc roku 2013 jednu kartu a podíváme se na to, co po nás andělé v tomto roce chtějí, abychom udělali, stejně jako na předpověď pro nás samé. Na každý měsíc vytáhnu jednu kartu z jiného balíčku. Nejprve pro leden, měsíc, který se již chýlí ke konci. Nejprve je všechny vyložíme a potom je začneme otáčet. První karta byla z karetní sady Andělské karty. Druhá je ze sady karet Andělských snů. Další je z Vykládacích karet archanděla Michaela, to je pro březen. Jako další máme karty Rady andělů na každý den a je to pro měsíc mého narození - duben. Pro květen máme kartu ze sady Poslové světla. Andělský tarot pro měsíc červen. Pro červenec tu máme sadu karet Životní poslání. Pro srpen samozřejmě karty Mořských víl. Na září tu máme karty Matky Marie. Na říjen z Andělské terapie. Na listopad tu máme karty Andělé a svatí. A konečně na prosinec - karty Andělů lásky a romance.

* * *

Bože, Svatý Duchu, Ježíši, Archanděli Michaeli, Matko Marie, a všichni naši osobní strážní andělé, prosíme vás, abyste nám mým prostřednictvím dali jasná poselství ohledně všech těchto karet, která potřebujeme obdržet pro tento rok. Pomozte nám být silní, odvážní a pravdiví k sobě samým.

Leden: Samota. Toto znamená, že budete načerpávat energii a budete se dívat do svého nitra. Podíváte se, co jste zatím v životě udělali. Také se očistíte od energie strachu, která se na vás zachytila během roku 2012, kdy měli lidé strach z konce světa a i když se to nestalo, tak strach tu stejně přetrval. Také zvláště poukazují na obrázek a na přírodu. Říkají, abychom se modlili za přírodu a vodstvo. Volejte anděly na pomoc, aby obklopili stromy, zahrnuli také vzduch, oceány a podobně. Taktéž říkají, abychom pili mnoho a mnoho čerstvé a čisté vody.

Únor: Flexibilita, přizpůsobivost, osobní síla. Tato karta pro mnoho z nás znamená velké změny, které nás asi hodně překvapí, vzhledem k tomu, že jsme se předtím věnovali ztišení, naslouchání, očišťování a projasňování. Říkají, že během února dostaneme nová znamení a dojde k rychlým změnám v kariéře, také pro některé to znamená stěhování, a zdůrazňují nám, že po nás chtějí, abychom byli flexibilní, přizpůsobiví a abychom si dovolili být vedeni. Velmi podstatná je zde Osobní síla, protože uvidíte, že některé věci budou potřebovat vaši léčivou sílu, vaše mocné modlitby, kde bude třeba, abyste promluvili a byli aktivní, a nenechávejte vedení na druhých lidech. Nebojte se být sami vůdci.
Březen: Dopřejte si čas, než učiníte rozhodnutí. Tady to máme znovu s kartou Archanděla Michaela. Pro většinu z nás to má souvislost s velkými změnami, které během roku 2013 přijdou. Poukazují zde na to, že se nemáte nechat do ničeho nutit druhými lidmi. Máte vyčkávat, dokud se nepřesvědčíte, že vaše rozhodnutí je opravdu vaše. Velmi doporučují, abychom během tohoto roku často trávili čas sami se sebou, meditovali. Ujistěte se, že vaše rozhodnutí vycházejí z vaší vlastní vůle - a ne z donucení lidí kolem vás, kteří na vás tlačí.

Duben: Naslouchejte. Opět, podívejte se, jak všechno zapadá do toho stejného vzoru. Andělé říkají: Pšššt! Tiše poslouchejte. Na obrázku má anděl prst před ústy. Říká nám tím: Naslouchejte, naslouchejte, naslouchejte… Naslouchejte svému vnitřnímu vedení, Božskému vedení. Možná bude v tomto měsíci mnoho vzruchu, a tak se budete potřebovat utišovat.

Květen: Roseta. Podívejte se na to, to je zajímavé. Andělé říkají, abychom si povšimli obrázku na této kartě, která poukazuje na vzácný dar ohledně práce s mladými lidmi. Týká se to vašich dětí, ale hlavně také vašeho vlastního vnitřního dítěte. To je zde nejdůležitější. Vaše vnitřní dítě si občas přeje odpočinout si, spinkat, lehnout si. Možná pomyslíte na to, že to není nijak praktické nebo užitečné, že si tím nevyděláte žádné peníze, ale i tak potřebujete čas pro sebe o samotě, na spánek a odpočinek.

Červen: Mág. Karta archanděla Raziela, která říká, že máte vše, co potřebujete, abyste podnikli nějaké činy. Máte veškeré zdroje a schopnosti k tomu, abyste mohli zhmotňovat. Říká, že život je magický. Archanděl Raziel je také andělem Božských mystérií a záhad, pomáhá je chápat a také pomáhá propouštět všechno z minulosti. To zahrnuje také vaše minulé životy, vaše dětství nebo ranou dospělost. Může vám pomoci odstranit všechny strachy a bloky, které jste tehdy získali a které vám nyní bránily v postupu vpřed.

Červenec: Duchovní učitel. Tady tohle je zajímavé. Karta říká: "Léčíte skrze vaše přednášky, semináře a hovory." Andělé k tomu říkají, že pro některé z vás to může znamenat, že máte chodit na různé lekce a kurzy, ale hlavně se my všichni máme více věnovat své duchovní léčivé a vyučující praxi. Pro ty z vás, kteří se věnujete psaní, to znamená, že máte začít psát. Dělejte sezení pro druhé lidi. Nebo si najděte lekce duchovního učitelství a léčitelství. Karta poukazuje na propojení všech náboženství, která se teď ve světě hodně rozdělují. Jak víte, jedno náboženství připadá jiným divné a podobně. Vaším úkolem je všechny lidi sjednotit tak, aby si každý z nich uvědomil, že v duchovní pravdě existuje pouze jeden jediný Bůh.

Srpen: Duchovní partner. Během srpna dojde k povznesení ve vašem milostném životě. Karta poukazuje na přítomnost velké romantické lásky s duchovní podstatou. Pokud jste single, bude to pro vás výborný čas pro nalezení partnera. Stejně tak to znamená nalezení nových obchodních partnerů, kolegů, přátel, nebo milostného partnera. Na obrázku je symbol DNA, což souvisí i s vaším fyzickým tělem, které se více pročistí a povznese se na vyšší energetickou úroveň. Také se více spojíte se svým vyšším Já. Základním významem zde je nalezení spřízněné duše.

Září: Radost. Kartou Matky Marie pro měsíc září je Radost a říká: "Tím, že si vychutnávám tento okamžik, vzdávám Bohu díky za svůj život." Zdá se, že během září pocítíte, že váš život nabírá obrátky a dostává šťávu. A není se čemu divit, protože ze začátku roku vás možná spousta věcí znepokojuje, cítíte se zranitelní nebo roztříštění, ale díky vaší následné péči o sebe samé, dopřávání si času o samotě, získáte veškeré potřebné schopnosti k tomu, abyste dali dopořádku svou kariéru, rodinný život, milostný život (Doreen postupně ukazovala na všechny již odhalené karty, pozn. překl.) a září pak prožili jako velmi radostný a šťastný měsíc.

Říjen: Spřízněné plameny. Zde máme opět kartu romance, která říká, že veškeré odpovědi, které hledáte, leží ve vašem vztahu. Takže všechny záležitosti, které se budou zdát zaseknuté, se vyřeší pomocí partnerství. Opět se to týká jak milostných vztahů, tak i přátelství, pracovních vztahů a rodinných vztahů. Objeví se spousta spolupráce.

Listopad: Modlitba. Ukazují na obrázek, kde jsou spolu dva lidé. Modlete se společně s dalšími lidmi. Vytváří se tím spousta mocné energie. Také se o to lépe zbavíme starých energií strachu, které vytvořilo ego. Říkají nám také, že naší spoluprací a naším partnerstvím můžeme proniknout skrze temnotu lidí, kteří mají v sobě strach, mají zlé záměry a negativní energií a činy ubližují ostatním lidem nebo zvířatům. Naším spojením a partnerstvím opravdu můžeme skrze toto všechno proniknout a vnést do toho světlo, i když se to nyní možná zdá nedosažitelné.

Prosinec: Duchovní vliv. Zde máme znovu kartu romance! Ale na této kartě je důležité to, že se týká duchovních faktorů. Doslova říká, že váš milostný život je ovlivněný vašimi duchovními přesvědčeními a vaší duchovní cestou. Andělé nám tímto sdělují, že tato karta souvisí s láskou, láskou a jen láskou. Také mě přivádějí konkrétně k souvislosti s kartou Duchovního učitele, kde jsme se zmínili o různých vyznáních. Říkají, že láska spojuje všechny. Láska spojuje všechna náboženství a všechny lidi.

* * *

Vypadá to, že celý tento rok se bude týkat hodně romantického života. Stejně tak to ovšem vypovídá o záležitostech nekonečné Vesmírné lásky. Milování sebe samých, milování druhých, o lásce k Bohu a hlavně milování tohoto života a celého našeho světa, protože ten je darem pro nás všechny.
Toto je opravdu nádherný výklad. Začátek roku vypovídá o naší lásce k sobě samým, neboť první část roku strávíme v ústraní, budeme naslouchat svým andělům, budeme se zabývat tím, co si přejeme, zároveň budeme přizpůsobiví a ochotní vystoupit z té uzavřené krabice našeho dosavadního života. Vystoupíme za hranice logiky a dotkneme se naší vlastní skutečné síly.
Dále je tu mnoho romantických záležitostí. První polovinu roku budeme trávit více sami, druhou polovinu pak s jedním či více partnery. Především se všichni opravdu spojíme v lásce. Tento výklad je skutečně velice nádherný. Ano, samozřejmě se objeví nějaké nepříjemné věci, které pocházejí z temných sil, ale my to zvládneme. My dokážeme vydržet, stát rovně a přes všechny lži se nebojíme vidět pravdu. Tady to máme - prostě se modleme, modleme, modleme. Snažme se vidět to dobré v každém člověku. Zavolejte vždy archanděla Michaela, aby odstranil a udržel stranou všechno temné a negativní, co zahaluje naše vládce a vůdce.

Vy i já máme moc vytvořit mír. A to všechno máme tady a teď.
Šťastný rok 2013! Společně všechno dokážeme!

* * *

přeložila: Magda Techetová


Jestli to bolí, není to láska

14. června 2013 v 9:43 | Ariella |  Jestli to bolí, není to láska
Mnozí z nás mají v otázce zármutku trochu zmatek, protože jsme přesvědčeni, že zármutek vzniká z toho, když někoho milujeme. Zármutek je však ve skutečnosti důsledkem toho, že naše potřeby nejsou naplněny. Zármutek se nerodí z lásky. Láska nic nežádá; s láskou nepotřebujeme, aby bylo po našem. V lásce je porozumění, přijetí a odpuštění. Láska nám dovoluje projevovat soucit a milosrdenství, umožňuje nám oprostit se od lpění a komunikovat. Láska dává a nechce nic než být v duchovním kontaktu. Potřeby nás naopak nutí rozmazlovat se, něčeho se dožadovat, něco odmítat, nutí nás nerozumět, soudit, na něčem trvat, obviňovat, trucovat, předvádět výbuchy vzteku a snažit se mít vše pod kontrolou - tohle všechno jsou způsoby, jak ukrýváme svůj strach z důvěrnosti.

Z toho, do jaké míry nás vztah zraňuje, lze vyčíst, jak jsme potřební či ustrašení. Potřeby jsou časované bomby bolesti a konfliktu. Zranit se můžeme jedině tehdy, když se snažíme něco si vzít. Rozhodující moment ohledně dosažení zralosti spočívá v tom, jak zvládáme vlastní potřeby, což se odvíjí od toho, zda považujeme potřeby za příznak slabosti či strachu, anebo je dokážeme chápat jako volání po lásce a léčení. Takové rozhodnutí můžeme učinit v každém vztahu: buď překleneme mezeru ve vztahu, kterou nám potřeby signalizují, anebo se snažíme je naplnit - to však nakonec vede k tomu, že se partner cítí využívaný a vzdoruje. Partner se pak stáhne do sebe, abychom ho dál nemohli využívat, a tato vzdálenost vyvolá ve vztahu stagnaci.

Potřeby můžeme nahradit láskou, takže díky tomu, že odpustíme, od něčeho se oprostíme a spojíme se s partnerem, dospějeme k úspěchu a celistvosti. Tam, kde kdysi bývalo braní, se nyní nalézá dávání a přijímání. Tam, kde kdysi bývaly požadavky, vládne komunikace, výzva a prosba. Tam, kde kdysi bývala soutěživost, je teď spojení, spolupráce a sdílení. Tam, kde byla provinilost a emocionální vydírání, zacílené na uspokojení vlastní potřeb, nyní nacházíme dávání či odpuštění, které léčí naše potřeby.

* * *

Podstata zármutku
Ublíženost vzniká z toho, že naše potřeby nebyly uspokojeny. Ve své potřebnosti se snažíme brát, ale to, co chceme, od sebe vskrytu odstrkujeme, takže nejsem schopni přijímat.

Podstata léčení
Pokud vyléčíme své potřeby, lpění a bolest, umožní to našemu vztahu, aby rostl a stal se celistvým.

Léčivý návrh
Jestli tě zraňuje, když pro jiného člověka děláš něco z lásky, pak to láska není. Ve skutečnosti se pokoušíš naplnit vlastní potřeby a za lásku to jenom vydáváš. Prozkoumej své vztahy a zjisti, jak je tvá potřeba drží jako rukojmí - buď ochoten léčit potřeby a trhliny, které existenci potřeb naznačují, a to tím způsobem, že vybuduješ mezi sebou a partnerem vazbu.

Rozhodnutí pro léčbu
"Jsem odhodlaný léčit všechny místa v sobě a ve vztazích, na nichž vydávám vlastní potřeby za lásku."

Léčivé cvičení
Podívej se na své vztahy a na příklady toho, kde ses pokusil vydávat potřeby za lásku. Nyní se znovu rozhodni ve prospěch porozumění a vyzrálosti, aby ses od těchto potřeb mohl oprostit. Představ si každou z nich jako zrnko písku, které ti působí bolest. Všechna ta zrnka si teď sesypej do dlaně a buď ochoten dát je nebesům. Až tyto potřeby svěříš do rukou Božích, co ti bude dáno místo nich?

* * *

- z knihy Milovat z celého srdce, Chuck Spezzano


Žít své vyšší poslání (5/5)

14. června 2013 v 9:41 | Ariella |  Žít s radostí
Rostete a učíte se ze všeho, co tvoříte.

Krize si vytváříte, protože se v takových okamžicích dostáváte do blízkosti své duše, soustředíte se dovnitř, ven a vzhůru a spojujete se se svým posláním. Jste-li ochotni žít ve vyšším poslání, naslouchat sobě a spojit se se svou duší, a jednáte-li podle její tiché nápovědy, nemusíte procházet krizemi a bojem. Nemusíte dokonce ani znát konkrétní formu svého poslání. K tomu, abyste si své vyšší poslání přitáhli, stačí mít záměr vytvořit si ho. Poslání představuje pohyb duše, energii spojující nebe se zemí. Známkou tohoto pohybu jsou konkrétní formy - nový dům, manželství, věci, které jste chtěli. To jsou však jen slavnosti, které ukazují na to, že vaše duše udělala nový krok na své cestě růstu. Jelikož všichni rostete velmi rychle, musíte si vytvářet stále nové výzvy, abyste měli možnost prožívat, kdo jste. Mohou to být radostné příležitosti ve vyšších rovinách, anebo krize a boj v rovinách nižších.

Chcete-li žít ve vyšším poslání, začněte tím, že se mu o něco více zavážete. Jak trávíte svůj čas? Kudy se ubírají vaše myšlenky, když jste sami? Naučte se zaměřovat svou pozornost výš; ve chvílích, kdy nemáte nic zajímavějšího na práci, přemýšlejte, proč jste tady a co můžete nabídnout lidstvu. Poslání přichází, když směřujete k vyššímu já, podporujete druhé a jste ochotni naplnit jakoukoliv vizi nejvyšší služby, kterou můžete nabídnout. Najděte něco, co byste mohli udělat příští týden, něco konkrétního, o čem byste věděli, že je to součástí vašeho životního poslání, ať krátkodobého nebo dlouhodobého. Potvrďte si, že až to vytvoříte nebo vykonáte, budete ochotni uznat, že žijete ve vyšším poslání. A až s tím budete hotovi, můžete si vytvořit nějakou další konkrétní věc, kterou uděláte, a začít si tak stavět své stupínky do života ve vyšším poslání.

Zítra si během dne říkejte, jak jste nádherní. Sledujte svou vnitřní krásu. Prociťujte svou vnitřní sílu, potvrzujte si svou dobrotu a své schopnosti. Uvědomte si, jak umíte milovat, a vnímejte světlo, které kolem sebe máte. Potvrzujte sebe samé a při tom se ptejte po svém vyšším poslání. Vy víte, co chcete dělat. Máte možná důvody, proč to nejde, staré vzpomínky nebo vzorce, které vám v tom jakoby brání, ale přesto přese všechno víte, co chcete. Nechte to vyplout na povrch, vyneste to ven z nevědomí, z šepotu ve vaší mysli, a učiňte to skutečností. Mějte svou vizi před sebou. Ať chcete míruplný a klidný život nebo být dobrým rodičem nebo žít se ženou či mužem, kteří vás budou milovat, vážit si vás a cenit - postavte se za tuto svou vizi a držte se jí. Prostě se pro ni rozhodněte a budete ji prožívat jako skutečnost ve svém životě.

Ujasněte si svůj záměr. Ať je vaším přáním posloužit světu a odvést svou životní práci nebo vytvořit si prosperitu nebo se více otevřít své tvořivosti a dovednostem, vždycky v sobě najdete nějakou část, která ví, jak na to. Mluvte s ní, požádejte ji, ať vám ukáže, jaké kroky máte udělat. Sledujte svůj vnitřní dialog a naslouchejte zprávám, které k vám přicházejí od této části.

Tvoření forem v hmotě je otázkou důvěry a víry v sebe a podržení si své vize před sebou. Je mnoho důvodů, proč přestat věřit a důvěřovat Vesmíru nebo sobě, ale je také mnoho důvodů, proč v tom pokračovat. Vesmír vás často testuje, nakolik své vizi věříte. Dosažitelný je každý cíl, nepřestanete-li na něm pracovat.

* * *

- z knihy Žít s radostí, Sanaya Roman


Žít své vyšší poslání (4/5)

14. června 2013 v 9:41 | Ariella |  Žít s radostí
Vyšší poslání je vždycky něco, co milujete.

Příští měsíc si více uvědomujte své poslání. Vždycky má v sobě hravost a radost. Vyšší poslání vás vede do jemnějších životních energií, jako je hluboký kontakt s milovaným člověkem, radostné sblížení přátel při hře nebo soustředěnost a lehkost, s jakou děláte práci svého života. Budete-li ochotni žít ve vyšším poslání, můžete mít radost v každém okamžiku.

Projevovat své vyšší poslání znamená věřit v sebe a věřit v dobrotu Vesmíru. Kdybyste měli udělat jedno jediné rozhodnutí, které by vám nejvíce pomohlo při projevování vašeho vyššího poslání, bylo by to: věřit v sebe a důvěřovat Vesmíru. Z mé perspektivy vidím tolik lásky, tolik lidí v okruhu několika kilometrů od vašeho domova, s nimiž byste se mohli v lásce spojit, a takovou hojnost peněz ve vaší společnosti, že je možné vytvořit jakékoliv poslání, pro které se rozhodnete.

Jaký by to byl pocit, kdyby každá vaše buňka uznala a potvrdila vaše vyšší poslání a byla s ním spojená? Budete-li mít své poslání ve svém srdci, zjemní se vaše fyzické tělo, pozvednete své myšlenky a vnesete mír do svých emocí. Naplňovat poslání znamená spojit se se svým vnitřním já, vynést ho na svět a jít se svou energií vzhůru. Tento váš život vám nabízí příležitost najít světlo a žít s radostí. Vše, čeho do své smrti dosáhnete, je vaše. Cokoliv získáte, každý prostor, kam vnesete radost, každé místo, kde objevíte smích, mír a potěšení, na vás už bude čekat ve vašem příštím životě - ať je to kdekoliv. Kdykoliv rozvíjíte své tělo, lépe jíte, více cvičíte, tančíte, hrajete si, soustředíte se nebo přinášíte světlo, vyvíjíte se také v budoucích životech. Součástí poslání v pozemském životě je vnést sem vaše vyšší já a propojit se na všech úrovních s vaším duchem. Každý z vás má schopnost pomáhat a léčit druhé a většina z vás má také upřímnou touhu to dělat.

Až se ráno probudíte, najděte si (i kdyby to mělo být jen jednou za rok) nějaký symbol pro své vyšší poslání, vezměte ho do svých rukou a udělejte to, o čem jsem mluvil: představte si, že ve svých rukách držíte nejvyšší poslání, které jste přišli v tomto životě vytvořit. Vneste si ho do srdce. Naplňte ho světlem a požádejte vyšší síly Vesmíru o vedení a podporu. Prociťujte, jak vaše energie stoupá a pošlete svůj symbol vzhůru, aby se k vám mohl vrátit. Tak pošlete Vesmíru zprávu, že chcete růst. Vzápětí začnete dostávat mnoho příležitostí rozšiřovat své vědomí a rozvíjet se, přičemž žádná z výzev, které se před vámi objeví, nebude nikdy tak složitá, abyste ji nemohli zvládnout s tím, co už umíte a co máte. Země může být velmi jemné místo k žití. Nicméně na některých hrubších a hustších energetických úrovních ji zrovna jako jemnou nepocítíte.

* * *

- z knihy Žít s radostí, Sanaya Roman


Žít své vyšší poslání (3/5)

14. června 2013 v 9:40 | Ariella |  Žít s radostí
Život nemusí být těžký.

Můžete si tvořit radost zjemněním své energie. Co chci říci "zjemněním"? Kdykoliv se na vás lidé zlobí, můžete sami lehce sklouznout ke zlobě nebo tvrdosti. Anebo se můžete natolik zjemnit, že se na ně podíváte s hlubokým soucítěním. Tím oddělíte své energie na osobnostní úrovni a spojíte se v srdci.

Mnozí z vás si myslíte, že potřebujete ovládat a kontrolovat svou energii pevnou vůlí. Žijete-li ve vyšším poslání, budete žít v harmonii se svou energií, aniž byste ji museli kontrolovat. Konkrétně to znamená, že nebudete trávit (dokonce ani v mysli) žádný čas rozhodováním se nebo vstupováním do situací, které vám nepřinášejí radost. A ještě jednou: znít svým tónem, zpívat si jej, je cesta, jak se vracet zpět do svého centra. Všimněte si, jak se tím osvobodí a rozjasní vaše mysl. Čím více si budete zpívat svůj tón, tím snadněji najdete ten pravý, který bude v harmonii s vaší bytostí. Takovou věc vás nemůže nikdo naučit, svůj tón si pro sebe musíte objevit sami. Je to radostný, příjemný a míruplný tón či zvuk, který vám vždycky udělá dobře.

Před svým narozením jste si vybrali energie, které v sobě budete rozvíjet, aniž byste si předem určili jak. Vše, co prožíváte - kariéry, které si vybíráte, i lidé, které si přitahujete - to je zkrátka jen důsledek vašeho vývoje. Je to tvoření i jeho výsledek. Můžete se splést a myslet si, že nový dům nebo nějaký člověk znamená váš pokrok. Jistým způsobem ano, ale pokrok samotný jste udělali dlouho před tím, než se k vám tyto věci a lidé dostali.

Obraťte se na chvíli do sebe, vnímejte svou energii a nechte přijít obraz, symbol, motiv, pocit nebo slovo, které by reprezentovalo vaše poslání tady na Zemi. Okolo čeho se v tomto životě soustředí váš růst? Jaké byly vaše hlavní výzvy? Co jste vždycky chtěli vytvořit jako formu ve vnějším světě?

* * *

- z knihy Žít s radostí, Sanaya Roman


Žít své vyšší poslání (2/5)

14. června 2013 v 9:39 | Ariella |  Žít s radostí
Duchovní růst znamená více si uvědomovat krásu, otevřít své srdce a prožívat větší lásku a soucítění.

Když mluvím o vyšším poslání, mluvím o poslání duše a tím je uvést všechny vaše energie do rovnováhy a vyladit a zharmonizovat vaši bytost s tónem duše. Duše každého z vás nějak zní, má svůj tón; čím více dokážete rozeznít tímto tónem svůj hlas, tím lépe můžete tvořit ve vnějším světě formy, jež ladí s bytostí ve vašem nitru. Když zníte svým tónem, všimněte si, že začínáte hlouběji a rytmičtěji dýchat. Svůj tón můžete začít hledat tak, že necháte z úst vycházet různé zvuky nebo tóny, dokud nenajdete krásný zvuk, který vám bude velmi příjemný. Rozezníte-li se krásnými, příjemnými tóny, začnete si pročišťovat auru a zvyšovat své vibrace. Začnete vytvářet harmonii mezi různými částmi své bytosti.

Vyvíjíte se nejrůznějšími způsoby, záleží na tom, kde na své cestě jste. Ve své podstatě je to tak, že duše začínají cestu v hustštích energiích pozemské roviny a propracovávají se vzhůru, do vyšších a jemnějších energií. Někteří z vás jdete velmi rychle, jiným to trvá déle. Co může zpomalit váš růst? Jednou z takových věcí je neschopnost opustit formu, za kterou už není žádná esence. Pokud jste vytvořili nějakou formu, ale důvod k ní už pominul, pak je načase nechat ji odejít. Všimli jste si toho ve vztazích, když se lidé kolikrát drží skořápky vztahu, ačkoliv v jejich spojení už není životní energie. Další z věcí, které zpomalují váš vývoj, je nedostatek poslání. Díváte-li se vzhůru, chcete-li jít výš, pak půjdete, je-li to vaše poslání. Pak můžete vzít každou situaci svého života a ptát se: "Rozvíjím se v této situaci, dostávám se výš, nebo ne?" A pokud ne, můžete se ptát dál: "Je možné tuto situaci nějak změnit nebo být s tímto člověkem nějak jinak - tak, abych mohl/a růst?"

Jakoukoliv životní situaci můžete prožít ve vyšším poslání. Můžete vystoupit z hustších energií těžkých emocí, strachu nebo bolesti. Pozemskou rovinu můžete zažívat jako překrásné místo. Používání smyslů, dotýkání se, naslouchání zvukům, cítění a poznávání lásky mohou být radostné zážitky. Můžete opustit oddělenost. Tolika způsoby si vytváříte oddělenost a samotu. Ve vašem vesmíru máte nejen individuální těla, ale velice často jste oddělení i od svých vlastních hlubších já. Kdykoliv máte například nějaké pochybnosti, když si myslíte, že nejste dost dobří nebo silní, oddělujete se od svého vyššího já. Cestou vaší duše je spojit všechny vaše části a splynout s vaším vyšším já.

O poslání se dá mluvit také jako o různých konkrétních věcech, které chcete vykonat. Rád bych ale doporučil, abyste se nejdříve ptali: "Co je esencí té které formy?" Tak například, chcete-li začít podnikat, jaký to má nejvyšší smysl, jak to poslouží planetě? Jak to poslouží vám? Chcete-li dosáhnout nějaký finanční cíl, můžete se nejdříve ptát, co je esencí tohoto cíle. Jak posloužím vytvořením této formy svému vyššímu poslání? Chcete-li mít peníze, abyste mohli udělat ve světě svou práci nebo vytvořit projekt, který bude léčit ostatní, chcete-li být pouhým nástrojem (a nechcete to z egoistických důvodů), pak vám Vesmír pošle tolik peněz, kolik budete potřebovat. Snažíte-li se však o něco, jen abyste to měli nebo se k tomu upnuli, zpomalí to váš růst. Vesmír se bude svým láskyplným a jemným způsobem snažit vám v tom zabránit. Pokud přesto dostanete možnost vlastnit věci, na kterých lpíte, ačkoliv už pro vás dávno přestaly být užitečné, budete žít v těžších a hustších energiích, v energiích většího zápasení.

* * *

- z knihy Žít s radostí, Sanaya Roman


Žít své vyšší poslání (1/5)

14. června 2013 v 9:39 | Ariella |  Žít s radostí
Vyšší poslání je proud energie, ke kterému se připojujete, kdykoliv tvoříte něco, co slouží lidstvu nebo vašemu vlastnímu duchovnímu vývoji. Bez vyššího poslání bloudíte jako tulák bez cíle, vydáváte se cestami, které mohou vést k mnoha špatným odbočkám, na nichž můžete lehce ztrácet čas. Máte-li vyšší poslání, můžete rozhodovat o každé své chvíli, víte, co dělat s každou hodinou, dnem a týdnem. Tak můžete v tomto životě rychle růst a vyvíjet se.

Každý člověk na Zemi má nějaké vyšší poslání. Přišli jste sem, abyste se stali součástí energetického systému, ve kterém se pracuje s emocemi, osobností a myšlenkami a ve kterém vidíte své nitro odrážet se ve vnějším světě. Vybrali jste si to, abyste mohli tvořit, dívat se kolem sebe a tak poznávat, kdo jste. Existují i jiné Vesmíry, kde formy přicházejí a odcházejí daleko rychleji; objeví se a zmizí téměř současně s myšlenkou na ně.

Na Zemi se věci pohybují pomaleji. Čas je tu doslova zpomalený, abyste se mohli soustředit na určité věci. Vydělili jste se do určitého časového rámce, který jste si nazvali "od narození do smrti", a pracujete na specifických energiích. Já mluvím o širším, vesmírném rámci, protože z vesmírného hlediska je pozemská rovina velice pomalá. Vlnová délka tónů je tady velmi dlouhý, abyste měli možnost zažít hmotu. Z tohoto úhlu pohledu se chcete rozvinout vzhůru, k nejvyšší frekvenci těchto tónů, abyste mohli jít dál, do míst, kde jsou pravidla jiná. Jsou místa, kde existujete více jako bytost čisté energie, nespoutaní konkrétním světem času, prostoru a hmoty.
U vás myšlenky tvoří realitu a stávají se jí; mohli bychom říct, že váš svět je světem zmrazené myšlenky. K vytvoření formy je třeba delší čas a některým z vás pak trvá ještě déle, než se od ní odpoutáte. Jelikož čas je v této rovině pomalý, musíte dobře hospodařit s energií, a proto se vám může zdát, že vytvoření věci, kterou chcete, trvá někdy tak dlouho.

Soustředíte-li se na to, co chcete mít, a jste si vědomi svého poslání, můžete jít přímo k cíli. Vám, kdo píšete knihu nebo trénujete fyzické tělo, může jeho dosažení trvat i tak několik let, nicméně mít vyšší poslání šetří čas. Když mluvím o vyšším poslání, mluvím o smršťování času, urychlování vývoje vaší duše a zvyšování vašich osobních vibrací. Čím více se necháte vést svým posláním, tím méně plýtváte energií, a o to rychleji můžete jít výš. Vyšším posláním je v konečném důsledku duchovní vývoj.

Cílem růstu není nový domov nebo dokončená kniha. Je jím proces, jakým tyto věci tvoříte, a růst, který vám poskytnou: nové dovednosti a vhledy, které získáte; větší otevření vašeho srdce, když milujete; větší úcta ke kráse, kterou ve vás probudí vaše rozkvetlá zahrada; pocity, které máte při dokončení nějakého projektu; soustředěnost a koncentrace, s jakou pracujete - to je vyšší poslání, v tom spočívá vývoj.

* * *

- z knihy Žít s radostí, Sanaya Roman

Být zdrojem světla (4/4)

14. června 2013 v 9:38 | Ariella |  K zamyšlení
Lidstvo je na cestě k evolučnímu skoku.

Vaše energetická těla se vyvíjejí; s duchovním růstem vaše aura nabývá duchovního třpytu a nové energie. Nový člověk bude mít světelné tělo, schopné vibrovat ve vyšších frekvencích a vyzařovat světlo. Vy, vaše děti a vaše vnoučata přinesete transformaci vědomí, kterou si dnes ani nedokážete představit.
To, s čím se dnes tak poctivě potýkáte - více milovat, věřit si, odpouštět, soucítit a uvolnit bolest a negativitu - bude v budoucnosti snadnější, protože energetické systémy lidí už budou vyvinutější. Lidstvo bude mít plněji zformované světelné tělo a stane se zářivějším zdrojem lásky a moudrosti.

Mnozí si přejete, aby tento váš život byl posledním na této zemi, jako by to byl váš konečný cíl. Až dosáhnete vyšších a ještě vyšších úrovní mistrovství v životě na Zemi, můžete se po své smrti rozhodnout pro návrat, nebo nemusíte. Pozemská rovina je krásné místo. Až se stanete mistrem života s vyšším vědomím, můžete prožívat nebe na Zemi. Mnoho vysoce vyvinutých duší se rozhodne přijít na Zem, ačkoliv by mohly žít v jiných dimenzích, prostě proto, že milují lidstvo a Zemi jako takovou. Dosažení vyšší úrovně mistrovství vám umožní více pomáhat ostatním v jejich růstu a díky vaší schopnosti sloužit dostanete i vy nové příležitosti k vašemu vlastnímu růstu.

Nejste na Zemi proto, že byste byli příliš malí pro život ve vyšších dimenzích. Vaše vyšší já poslalo část sebe sama - vás - abyste se naučili něco dalšího o tom, jak vyjadřovat jeho vědomí ve světě forem a hmoty. Věřte, že jste tady právě teď proto, že je to pro vás to pravé místo nabízející nejlepší příležitost k vašemu vývoji. Když rostete a rozpínáte se, roste a rozpíná se i vaše vyšší já. Milujte své lidství, stejně jako své božství. To, co prožíváte ve svém každodenním životě - zkoušky, pocity, vztahy - je právě to, z čeho jste se sem přišli učit.

Pocity a myšlenky, které máte, celé vaše lidství, vám nabízí bohatou a báječnou příležitost růst a stát se zdrojem světla pro ostatní. Když se více naplňujete světlem, pomáháte lidstvu dosáhnout tzv. "kritického množství světla". Až bude na světě dost lidí, kteří dokáží udržovat a vyzařovat větší množství světla, celé lidstvo projde kvalitativním skokem a dosáhne nové evoluční fáze. Až ještě více lidí rozšíří své vědomí, bude stále snazší být svým vyšším já a dosáhnout osvícení. Až se více lidí naučí udržovat a vyzařovat více světla, budou moci mnozí další snáze dosáhnout svého plného potenciálu již v tomto životě.

* * *

- z knihy Duchovní růst, Sanaya Roman


Být zdrojem světla (3/4)

14. června 2013 v 9:37 | Ariella |  K zamyšlení
Předběhli jste svůj čas.

Jste nositelé vizí o tom, čeho může lidstvo dosáhnout. Možná jste si už položili otázku, proč myslíte jinak než druzí, nebo někdy pociťujete, že se od ostatních jakoby lišíte. Některé z myšlenek, které se vám dnes honí hlavou a které jsou na dnešní poměry neobyčejné a nezvyklé, přinesou v příštích letech změnu k vyššímu vědomí. Možná vás přitahuje ekologie, mírová hnutí, věda, technologie, psychologie, metafyzika nebo nějaké jiné odvětví, které přispěje svým dílem k nové vizi lidstva.

Představte si, že stoupáte na vysokou horu. Před vámi jde mnoho lidí a mnozí jdou i za vámi. Bytosti kráčející před vámi se k vám otáčejí a posílají vám paprsky světla, lásky a energie a osvětlují a usnadňují tak vaši cestu. Stále jasněji vidíte, kam jdete. Vaše kroky jsou jistější. Dokážete stoupat čím dál rychleji. A teď si představte, jak se otáčíte vy a posíláte své světlo a moud­rost lidem za vámi, posíláte jim povzbuzení a vědění z cesty, kte­rou jste právě zdolali.

Ve svém duchovním úsilí nemusíte být sami. Bezpočet duší ve vaší realitě i ve vyšších dimenzích kráčelo po stejné cestě před vámi a osvětlilo vám ji. Když porostete, budete také vy usnadňo­vat cestu ostatním. Jednotlivé kroky na cestě růstu můžete sice udělat jen vy sami, máte však k dispozici mnoho světla a pomoci.

Jen krok za vámi jdou stovky tisíc lidí, kteří se probouzejí. Vzpomeňte si, jací jste byli vy, než jste se probudili k této cestě růstu. Na světě je mnoho, mnoho tisíců lidí, kteří se právě pro­bouzejí. Možná ještě nevědí, kam se obrátit, ani jaké informace hledat. Právě se začínají ptát, naslouchat a vnímat. Až prohléd­nete clonu iluzí a probudíte se ke své cestě a do pravdy, půjdete do světa a budete jim pomáhat, aby i oni mohli pomáhat dalším.

* * *

- z knihy Duchovní růst, Sanaya Roman


Být zdrojem světla (2/4)

14. června 2013 v 9:37 | Ariella |  K zamyšlení
Už od dětství jste možná cítili, že máte určité poslání nebo cíl
Možná jste cítili, že máte něčemu posloužit, že máte nějaké poslání, ačkoliv jste nevěděli jaké. Když si vaše okolí vašeho vnitř­ního smyslu pro lidské hodnoty moc nevážilo, začali jste o sobě možná pochybovat. A přece, navzdory těžkostem a malé pod­poře lidí okolo sebe, vás mocná vnitřní síla poháněla dál, abyste hledali, snažili se a naplňovali své touhy.

Mnozí z vás jste se dočasně nechali zastavit sebekritikou a pochybnostmi, protože hustota hmoty vám zastiňuje, kdo jste a jaký je váš vyšší smysl. Pochybnosti o sobě a přílišná skromnost vás brzdí při naplňování vašeho vyššího smyslu daleko více než jakékoliv ostatní příčiny. Je důležité, abyste věřili svým snům; uka­zují vám vaše zvláštní poslání. Důvěřujte, že cokoliv, čemu se věnujete, vás vede na vyšší cestu. Pokračujete ve svém růstu a čím dál lépe si budete uvědomovat, co je vaším posláním.

Každý z vás se zrodil s nějakým posláním, unikátní rolí, kte­rou máte sehrát a ve které vás nikdo jiný nemůže zastoupit. Roz­hodli jste se stát v první linii nadcházejících změn a přispět k vytváření nových forem, jež podpoří vznik vyšší reality. Mnohé z vás láká podnikání, kde máte možnost svobodně tvořit a uplat­ňovat své myšlenky. Pracujete-li jako zaměstnanci nějaké firmy, dáváte nejspíš přednost takovým místům, kde můžete mluvit do chodu věcí.

* * *

- z knihy Duchovní růst, Sanaya Roman