Květen 2011

Předsevzetí

14. května 2011 v 10:36 | Ariella |  Z mého světa
Měla bych si udělat seznam nějakých pravidel nebo předsevzetí, která budu dodržovat, abych se udržovala ve formě. Nejen že bych měla upravit svůj ubohý jídelníček (už tak silně omezený kvůli alergii na ořechy, banány a lepek), ale taky bych měla pravidelně cvičit a procvičovat kondičku a výdrž (jelikož mám od dětství astma). Neměla bych své tělo přetěžovat, ale posilovat. Měla bych ho správně vyživovat. Což se s alergií na lepek v jistém smyslu usnadňuje, jelikož mi kromě ovoce, zeleniny a jogurtů moc možností nezbývá.
Fajn, takže k těm pravidlům:

* * *

VÝŽIVA
- ovoce
- zelenina
- kukuřičné lupínky
- kukuřičné/rýžové chlebíčky
- rýže (se zeleninou nejlíp, popř. s kakaem)
- jogurty
- sýry
- brambory
- bezlepkový chleba (s domácí pekárnou to snad bude i k jídlu)

CVIČENÍ
- každé ráno alespoň protáhnout
- večer si jít zaběhat (v rámci počasí a energie)
- dostatečně pít
- trénovat si taneční kroky
- každý den zkusit několik kroků každého tance

* * *

To by bylo k péči o tělo. Samozřejmě bych k tomu mohla dodat téma hygieny a rozmazlování se horkou sprchou, aromaterapií, různými krémíčky a tak podobně, ale to je snad zbytečné, když tohle vlastně pravidelně praktikuji. Možná bych to mohla uplatňovat více a častěji.
Jenže péče o tělo není to jediné, čím bych chtěla vyplnit svůj den.

Je tu také psaní. A učení. A relaxace. A spánek. A hudba. A inspirace. A tisíc dalších věcí.
Potřebuji se všemu věnovat, protože jinak ve mně roste pocit viny za zanedbávání těch dalších koníčků. Ke studiu toho mám strašně moc. Škola má přednost a studium je pro mě důležité. Učím se ráda. Stejně tak ale potřebuji prostor pro ty ostatní aktivity. Šlo by to nějak zařídit, prosím? Děkuji.
Ještě bych tedy mohla dodat pár bodů k dalším oblastem:

* * *

- každý den napsat alespoň pár řádků k povídce
- každý den udělat kus práce a pochválit se za to
- každý den vyřídit potřebné záležitosti, abych na ně nemusela potom myslet
- každý den věnovat chvíli meditaci, péči o duši, pozitivním vizím, myšlenkám a radosti
- každý den (ráno i večer) si napsat, co všechno mám a za co všechno jsem šťastná
- každý den si dát chvíli na poslech hudby
- každý den splnit péči o tělo
- odpočinout si, když to potřebuji, ale nepřetahovat

* * *

Tak to by zatím mohlo stačit. Jakmile si na něco vzpomenu, stejně to sem ještě doplním. Tak ať se mi daří!

Pod nočním nebem

11. května 2011 v 22:42 | Ariella |  Z mého světa
Je úžasné, jak mě po tak dlouhé době opět zachvátila inspirace. Přestože cestu zpátky ke svému psaní hledám už tak dlouho, vypadá to, že se mi daří ji nalézt. Mnohokrát jsem vzhlížela k nočnímu nebi se sluchátky s písněmi Blackmore's Night, snila o procházkách po hradním dvoře se svým rytířem, s radostí všude kolem a silami přírody ve vlastním srdci... A v těchto dnech se k tomuto všemu vracím. Opět cítím ten nádherný hluboký pocit fascinace a touhy po spojení s nočním nebem, po blízkosti s naší krajinou okolo města, cítím tu krásnou energii, které je naše okolí plné... Miluji toto místo. Moc si přeji, abychom později s mým milým našli podobné místo k životu. S podobnou energií, s kouzlem přírody a nádherného klidného prostředí, s vyhlídkou na nebe... Líbil by se mi dům zařízený alespoň z části v tom starodávném stylu, s kouzlem středověké doby nebo alespoň s nádechem tajemna. Chtěla bych mít alespoň malý koutek s kouzelným stolkem a židlemi, se svícemi a dekoracemi... jen najít ten kompromis :) Věřím, že se mi moje přání splní.

S návratem inspirace přicházejí i nové nápady. V cestě mi stálo přemýšlení. Nikdy jsem při psaní nepřemýšlela nad tím, co jak bude, proč nebo co z toho vlastně vznikne v samotném závěru. Možná jsem se tohle naučila na své vysoké škole, kde všechno řešíme pomocí logiky a paměti. Ale i přesto si teď nacházím cestu zpět, k vlastnímu srdci. Miluji tenhle pocit. Vrací mi zapomenuté vzpomínky, ať už na chvíle, kdy jsem se dlouho do noci koukala na noční nebe poseté hvězdami, nebo na chvíle strávené s mými někdejšími přáteli "hvězdáři". Přeji si, abychom k sobě opět našli cestu. Přeji si s nimi znovu sdílet tyto krásné pocity, přestože se měníme a je to tak dobře. Přeji si znovu probudit lásku k inspiraci a otevřít své srdce kouzlům přírody.

Možná mě v tom tak nějak podporují přírodní duchové. Nebylo by to poprvé. Už mnohokrát dokázali naprosté zázraky, i v oblastech, kde bych něco takového nikdy nepředpokládala. Vedou mě do našeho překrásného parku, volají mě k sobě a oslovují mě, a já cítím jejich nadšení a fascinaci ve svém vlastním srdci. Podívám se tam. Přijdu se za nimi podívat do našeho parku. Také se podívám na hrad.
Ach, tak moc se těším na srpen! Pojedeme s kamarádem na koncert Blackmore's Night, tentokrát však ne do žádného sálu, ale na hrad Švihov! Jsem tak nadšená a tak natěšená! Spolu s inspirací v psaní se mi probouzí také očarování jejich hudbou, jimi samotnými a vším, co souvisí s mou duší. Miluji tento pocit! Jsem šťastná, okouzlená a plna úžasu! Děkuji za tento příliv nádherných pocitů. Odevzdávám se oceánu inspirace...Jarní nálada

1. května 2011 v 11:20 | Ariella |  Z mého světa
Máme tu překrásné jarné počasí. Ano, i déšť k němu patří, stejně jako střídání chladných a teplých dní. I když mě neminula hrozná rýma, jsem moc ráda za tohle počasí. Probouzí ve mně inspiraci, obzvlášť během jarních bouřek, které moje okno pokropily deštěm už asi pětkrát za poslední dva týdny. Miluji bouřky. Je v nich tak úžasný výboj energie, jak v blescích a hromech, tak i v síle deště a větru, znění hromů v zemi...
Tohle jaro je zvláštní. Je hezké, a zároveň ve mně vyvolává pocit, že se chystá něco nového, něco jiného, nové změny... Přijímám tuhle výzvu :) Ráda měním věci, které už mi k ničemu nepomáhají, ať už se jedná o návyky, změnu stylu, některých názorů a postojů, nebo třeba jen o úklid pokoje a vyházení starých věcí.
Těším se, co mi toto jaro přinese. Čekají mě teď poslední dva týdny ve škole, z toho ten druhý je zápočtový, takže budu muset hodně zabrat v učení. Ale já to zvládnu. Vím, že ano. Věřím si!