Kdo jsou víly?

3. října 2010 v 10:27 | Ariella |  Svět víl
"Každé stéblo trávy má svého anděla, který se nad ním sklání a říká, "Vyrůstej! Vyrůstej!"
- Talmud (starobylý židovský text)

...

* * *

Andělé, o kterých se Talmud zmiňuje, jsou "andělé přírody". Každý z nich má zvláštní úkol a přitom ještě dohlíží na přírodní prostředí a zvířata. Protože příroda se skládá ze základních živlů, jako jsou země, voda, vzduch a oheň, andělé přírody jsou z "živelné říše". Existuje několik rozdílných typů živelných bytostí, které se navzájem liší podle toho, jakým úkolem se zabývají. Živelné bytosti, na které se zde zaměříme, jsou víly.

Víly jsou andělé, kteří žijí velmi blízko zemi, tak aby mohli chránit přírodu a zvířata, a tím vykonávat jejich Božské poslání. Některé víly mají křídla jako vážky, zatímco jiné mají křídla jako motýli, jež se liší od opeřených křídel archandělů i andělů strážných.
Na rozdíl od archandělů i andělů strážných mají víly ego. Tímto jsou podobné lidem v tom, že si dělají své úsudky. Když vás víly potkají, posuzují vás podle toho, jak se chováte k přírodnímu prostředí a ke zvířatům.
Víly neočekávají, že každý z nás je perfektní. Nicméně jestli děláte všechno pro třídění odpadu, používáte netoxické čistící prostředky, jestli jste laskaví ke zvířatům a tak podobně, víly si vás budou vážit a budou vám prokazovat laskavosti. Jestli však víly usoudí, že se nechováte dobře vůči životnímu prostředí nebo zvířatům, můžou si z vás dělat žerty. Proto mají někdy zlomyslnou pověst.

Víly jsou někdy nazývané "faeries" nebo "fae". Bez ohledu na to , jak je budete nazývat nebo hláskovat jejich jména, upřímně vám chtějí pomoci žít zdravější, šťastnější a bohatší život. Protože víly jsou tak blízko zemi, mohou vám pomoci s vašimi materiálními zájmy, včetně peněz, domu, zdraví, vašich zahrad a domácích zvířátek.
Viděli jste víly, když jste byli malými dětmi? Spousta dětí je vidí. Víly se zpravidla zjevují spíše dětem s otevřenou myslí a čistým srdcem neý dospělým (ledaže by mužské či ženské srdce bylo také tak otevřené a čisté). Víly také rády pomáhají dětem mnoha způsoby, jak se později dočtete.

Víly nám připomínají, abychom se více uvolnili, hráli si a častěji si užívali života. Milují večírky, hudbu a tanec. Také mají rády sladkosti a o některých kouzelných bytostech říše živlů je známo, že pijí i alkohol. Přes všechny své radostné záliby ale vždy splní své veškeré povinnosti - což je jednou z jejich lekcí, určenou nám všem.
Víly nám připomínají, že:

- Život je plný radosti a legrace.
- Příroda potřebuje a zasluhuje si, abychom na ni brali ohled.
- Zvířata jsou našimi bratry a sestrami.
- Všechno je živé.
- Je velmi důležité si hrát.
- Můžete kouzelně dokázat všechno, co potřebujete (obzvláště s jejich pomocí).

* * *

- z knihy Víly, od Doreen Virtue
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.