Aine

2. října 2010 v 22:40 | Ariella |  Bohové a bohyně
AINE
(Irsko), známá rovněž jako Aine z Knockaine, protože se říká, že její duch žije na irském hradě Knockainy.

Aine

* * *

Aine je irská bohyně lásky, plodnosti, ochrany a životního prostředí. Její jméno znamená "jasná". Je spojována s pohádkovými bytostmi a často je pokládána za jejich královnu (ekvivalent archanděla v říší elementálů). O původu a tradicích Aine existuje mnoho navzájem si protiřečících příběhů.
Byla uctívána v předvečer začátku léta obřadem, při kterém lidé procházejí poli s loučemi a prosí Aine o pomoc, aby měli bohatou úrodu. Chrání ženy, zvláště ty, které respektují posvátnost planety a uctívají Matku Zemi. Je přísnou ochránkyní životního prostředí a dbá na práva zvířat. Dokáže očišťovat od kleteb a negativních energií.

Vypadá jako z Ertého malby z obálek časopisu Harper's Bazaar. Je to mrštná bohyně a v dlouhém, stříbrném rouše a pážecím účesu vypadá jako z doby secese. Když jsem s ní mluvila, stála vedle srpku měsíce, obklopená hudebními nástroji, například harfami a piány. Za pomoci světelné energie a hudebních tónů dohlíží na Zemi a jiné planety v této sluneční soustavě i v jiných soustavách a pomáhá jim.

Aine zde není ani tak proto, aby nám pomáhala v jednotlivých záležitostech, ale tvrdí, že se můžeme kdykoliv zahalit do jejího hávu stříbrného světla, abychom obnovili naši sílu a získali odvahu promluvit, zvláště když se jedná o vykonávání vůdčích rolí, které pomáhají životnímu prostředí (včetně všeho, co je spojeno s kvalitou vzduchu a vody, rostlin a zvířat.) Aine vám pomůže, abyste si vedli hravěji a vášnivěji v milostných vztazích i v celém životě. Je cosi jako archanděl v královstvích víl a dév - je jejich bohyní. Nejpřístupnější je při úplňcích a zatměních měsíce.
Říká:
"Vyzařuji energii čisté božské lásky jako paprsek ze satelitu, který se nachází v blízkosti měsíce, a odvracím všechny škodlivé úmysly, skutky, slova, myšlenky nebo činy."

Pomáhá:
- právům a léčbě zvířat
- v ekologických záležitostech
- zvyšovat víru a vášeň
- s plodností a početím dětí
- v léčbě zvířat, lidí a vztahů
- v meditacích a obřadech za úplňku
- s hravostí a užíváním života
- ochranou, zvláště žen

* * *

INVOKACE
Večer za úplňku jděte ven k nějakým rostlinám nebo vodní hladině a říkejte nahlas nebo v duchu:
"Milovaná Aine, obracím se na tebe. Pomoz mi, prosím, abych byl silnější a plný víry. Nech, prosím, vzplanout v mé duši vášně a pomoz mi, abych se uvolnil a vedl si při plnění mého poslání a povinností hravě a bavil se jimi. Veď mě, prosím, k tomu, abych se choval ohleduplně k přírodě a obklop mě, prosím, milujícími lidmi."

* * *

- z knihy Archandělé a andělé na nebesích, Doreen Virtue
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.