35. Proměňte negativní energii v pozitivní

31. října 2010 v 8:21 | Ariella |  Rady andělů na každý den
Obavy, hněv, zášť a podobné emoce se nazývají "negativní", protože vás obírají o energii, ale také o čas. To znamená, že slovo negativní popisuje směřování této energie. A naopak platí, že vzhledem k tomu, že pocity jako radost, euforie a naděje zvětšují vaši energii, nazývají se emocemi "pozitivními".
Obavy jsou tak obvyklé, že se vlastně staly základním návykem člověka. Jejich důsledky jsou však nežádoucí a patří mezi ně stres, napětí, stárnutí, závislost, nespavost a ztráta času. Podobné účinky mají také všechny ostatní negativní emoce.
Tyto emoce však můžete přeměnit v pozitivní, pokud si vzpomenete na následující: základem jakékoli negativní emoce je obvykle úzkost. To je strach ze ztráty někoho nebo něčeho, nebo emoční stav, kdy je vám to, po čem toužíte, odpíráno. Je to vlastně potvrzení, že nad situací má kontrolu nějaká jiná moc, nikoli vy.
Co kdybyste nás v modlitbě požádali o pomoc, místo abyste se do svých obav ponořili? Účinek modlitby je takový, že velmi rychle zruší příčinu vaší bolesti, přinese vám skutečnou a trvalou podporu a bude vám přinášet pozitivní energii.

* * *

Myšlenka pro tento den
Obavy řeším pomocí modlitby. Nepředstavuji si ty nejhorší scénáře, ale místo toho žádám o pomoc. Očekávám to nejlepší a vizualizuji si úspěch. Ve chvíli, kdy se cítím na dně, volám o pomoc shůry.

* * *

- z knihy Rady andělů na každý den, Doreen Virtue
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.